Ekonomi

Vali Masatlı, Amasya’da teknopark yapıldığını duyurdu

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, kentte daha çok üretim, daha çok yenilik ve çeşitli teknolojilerin geliştirilmesi amacıyla teknopark kurulması için çalışmalara başladıklarını açıkladı.

Vali Masatlı, teknopark bünyesinde yer alan firmaların, firmaların yenilikçilik ve rekabetçilik kültürünü destekleyerek ve ön plana çıkararak toplumun refahını artırmayı amaçlayan, alanında uzman profesyoneller tarafından yönetilen işletmeler olduğuna işaret ederek, “Üniversitemizi ve sanayicimizi ilimizde buluşturmak. akademik bilginin ticarileşmesini sağlamak, teknoloji transferine uygun ortamı sağlamak ve ülkemizde teknoloji yoğun üretimi desteklemek amacıyla, uluslararası düzeyde rekabetçi ve ihracata yönelik bir yapının kurulmasına katkı sağlamak amacıyla teknopark kurulmasına karar verilmiştir.

Mustafa Masatlı, önümüzdeki günlerde teknoparkın kurulacağı yerin belirlenmesi için paydaşlar arasında toplantılar yapılacağını ve ardından kurum/kuruluşlar ile orta noktaya gelinerek paydaş yapısının belirleneceğini vurguladı. kurucu komitede yer alabilir.

Sanayi ve teknoloji işbirliği heyeti toplantısında Taşova’da bölge insanının uzun yıllardır hayalini kurduğu ilin 5’inci OSB’si olan Taşova OSB’ye değinen Masatlı, “Yaklaşık yatırım maliyeti Şu anda altyapı, imar ve parselasyon çalışmaları devam eden Taşova OSB’mizde 40 yatırımcı 570 milyon TL’lik üretim tesisi kurmak için ön talepte bulundu.”

İl genelinde OSB’lerde devam eden genişleme ve yatırım çalışmalarının da değerlendirildiği toplantıya Merzifon Kaymakamı Ali Güldoğan, Amasya Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Özel, Suluova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Turgut Aksu ve diğer yetkililer katıldı. – AMASYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu